Login

Zanim zaczniesz odchudzanie – sprawdź swoje ciało!

Zanim podejmiesz decyzję o odchudzaniu warto sprawdzić, w jakiej kondycji znajduje się Twoje ciało. W przypadku, gdy nadmiar masy ciała jest bardzo duży, należy zgłosić się do specjalisty − dietetyka, aby uniknąć niebezpiecznych dla zdrowia zaburzeń.

BMI (ang. body mass index) – jest to prosty wzór na sprawdzenie czy mamy prawidłową masę ciała. Charakteryzuje relację pomiędzy masą ciała a wzrostem.

BMI = [masa ciała (kg)] / [wzrost (m)]2

Kobieta
Mężczyzna
cm
kg

kcal
kcal
Seu IMC
 
Standard IMC
 
 
 
 
drop
 
 
 
 
 
  • Twoje BMI
  • Norma BMI
  •  
  • Otyłość
  • Nadwaga
  • Doskonale
  • Niedowaga
Otrzymany wynik wskaźnika BMI odpowiednio interpretujemy
poniżej 18,5 niedowaga
18,5 – 24,9 prawidłowa masa ciała
25 – 29,9 nadwaga
30 – 40 otyłość
powyżej 40 otyłość olbrzymia

 

Twoja masa ciała jest poniżej normy. Zbyt niska waga może być równie niebezpieczna jak nadwaga.

Zaleca się powrót do normalnej wagi. Skonsultuj się ze swoim lekarzem lub dietetykiem.

Gratulacje! Twoja masa ciała jest w normie. Trzymaj formę jak najdłużej! Żyj zdrowo.

Twoja masa ciała jest dużo powyżej normy. To stan, skąd bardzo blisko do otyłości. Zadbaj o siebie, póki nie jest za późno! Zajrzyj do książki Schudnij i bądź zgrabna – Przewodnik po zdrowym i skutecznym odchudzaniu. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek i porad.

Twoja masa ciała jest dużo za dużo powyżej normy. Wynik ten mówi, że wzrasta ryzyko wystąpienia chorób związanych z otyłością. Zadbaj o siebie, póki nie jest za późno! Zajrzyj do książki Schudnij i bądź zgrabna – Przewodnik po zdrowym i skutecznym odchudzaniu. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek i porad. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.

Uwaga:

BMI nie może być stosowane dla każdego, gdyż nie uwzględnia, że masa mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa. Osoba dobrze umięśniona, o średniej wysokości ciała, może wykazywać niewielką nadwagę, w przypadku obliczania wskaźnika BMI.

Szybkość podstawowej przemiany materii:
Oznacza ile kalorii potrzebuje Twój organizm do podstawowego działania. Kobiety w porównaniu do mężczyzn, mają więcej tkanki tłuszczowej niż mięśni, dlatego istnieją oddzielne kalkulacje tej wielkości.

Całkowite dzienne zapotrzebowanie na energię:
Wskazuje ile kalorii potrzebujemy przez cały dzień.